Üye Giriş

Giriş Kayıt

Giriş

Geleceğin gözlüğü Çerçevesiz Gözlük

En hafif, en esnek ve en estetik, takıldığında nerdeyse hiç hissedilmeyen bir gözlük neden ürettim.

Geçirmiş olduğu yüz felci dolayısıyla gözlük takmaktan rahatsız olan bir tanıdığımın ben yüzümde varlığını hissetmeyeceğim bir gözlük istiyorum demesi ile bu konu dikkatimi çekti.

İleri düzeyde imalatçılık tecrübesi olan biriyim. Pek çok modelde gözlük kullandım her zaman bende gözlüğün ağırlığından şikayet ettim ve pek çok kişininde  şikayetçi olacağını düşünüp bu konuya uzun araştırmalar neticesinde çare buldum.

Yeni üretmiş olduğum prototip çerçevesiz gözlüğü titanyumdan ürettiğimden  hafiflik, estetik, elastikiyet, kriterlerine göre değerlendirildiğinde en iyi gözlüktür.

Montajının yapıştırma tekniği ile yapılacak olması ekstra  estetik ve sağlamlık veriyor.

Yeni çerçevesiz gözlük şu anda argeleri bitirilmiş prototip olup  seri imalat hazırlığına başlanacak.

Bu çerçevesiz gözlük teknoloji paketidir

1: Titanyumdan yeni bir çerçevesiz gözlük.

2:Çerçevesiz gözlük yapıştırma teknolojisi.

3:Çerçevesiz gözlük yapıştırmayı sökme teknolojisi.

4:Online tanıtım ve hizmete erişim teknolojisi ve alt teknolojileride içermektedir.

Nasıl Başladı

 2004 yılında gözlük camı delme aparatı tasarlamaya başladım.

2008 yılında çerçevsiz gözlük delme aparatını icat ettiğimde en fonksiyonel, geleceğin ihtiyaçlarınıda karşılayacak şekilde gözlük camı delme aparatı olarak yapmıştım.

Gözlük camını yanından bile delebiliyordu. 2008 fuarında camı kenarından delerek montaj yaptığım bir çerçevsiz gözlük ile fuara katıldım.

Kullanırken gördümki bir gözlük kullanıcısı içn en ideal gözlük bu model ve bu konuda argelere başladım. 2008 yılından sonra 4  yıllık bir arge süreci sonunda nihayet yapıştırma teknolojisinde istediğim başarıya ulaştım. 2013 mayıs başında tanıttım fakat satışına başlamadım.

Çünkü bu teknoloji en iyi bu teknoloji ile bütünleşecek bir gözlük ile başarılı olacak diye düşündüm 1 yılda titanyum kaynağı argesi yaptıktan sonra titanyumu hiç tahrip etmeden kaynak yapmayı başardım.

Gözlüğü nerdeyse hiç hissetmeden kullanmak isteyen gözlük kullanıcı varmıdır sizce?.

 

 

Yorum yapın

Misafir olarak yorum yapın

0
  • Henüz hiç yorum yok